Rozdelenia oplotení a opis

Pulibkované: 2017-02-08 11:40:25
Kategórie: Blog

Ako si vybrať to správne oplotenie?

V tomto blogu vám prinášame prehľadné rozdelenie a spôsoby použitia podľa potreby + naše postrehy.

 

Lesnícke pletivo (používa sa aj výraz uzlové pletivo)

Tento typ pletiva je vhodný na oplotenie väčších pozemkov. Využitie nájde najmä v lesníctve na ohradenie zveri, príp. ako dočasné oplotenie. Svojou cenou patrí medzi najlacnejšie. K tomuto pletivu sú vhodné drevenné kôly, pletivo sa k nim uchytáva skobami. Spájanie pletiva je pomocou napínacích strojčekov, nie je potrebný napínací drôt.

Zvárané pletiva v rolke (pantanet essential, light, heavy plus, heavy super, heavy strong)

Pletivo je konštrukčne riešené pozváraným drôtom, kde vznikne obdĺžnikový (pantanet) alebo štvorcový (heavy) tvar. Pletivo je následne pozinkované a poplastované. Nami ponúkané pletivá majú rôznu hrúbku drôtu (u nás je vždy hrúbka vodorovného a zvislého drôtu rovnaká!) a rôzne rozmery ôk. Tento typ oplotenia je primárne vhodný k rodinným domom na záhrady, menšie výšky na predzáhradky. Pletivá radu Heavy (drôt 2,5mm a viac) sú vhodné ako oplotenie ku psom, kde nehrozí, že vám pes plot rozpletie. Zo skúsenosti odporúčame pletivo prichytiť už na existujúce štvorhranné pletivá, kde sa pes pustil do ničenia týchto pletív. Týmto si spevníte už existujúce oplotenie a pes nedostane šancu utiecť. V žiadnom prípade nedoporučujeme dávať na tento typ oplotenia tieniace siete. Pletivo je možné prichytiť  ku klasickým stĺpikom Nex 48mm, alebo k stĺpikom Clip (estetickejšie riešenie). Tento typ pletiva nepotrebuje napínací drôt. Jeho použitie však spevní pletivo. Pletivo sa napína postupným pretláčaným (krepovanie) vodorovného drôtu. Cca na každých 50cm sa pretlačí vlnka od vrchu po spodok (nutnosť zapožičania si klieští zdarma - krepovacie kliešte). Prichytenie pletiva k stĺpikom Nex je viazacím drôtom – doporučujeme drôt minimálne 2 alebo 2,6 mm. Prichytenie pletiva k stĺpikom Clip je pomocou svoriek becaclip (nutnosť zapožičania si klieští zdarma - kliešte Becaclip).

K zváraným pletivám sú vhodné bránky a brány Economy a Solid

Štvorhranné pletivá (ideál, klasik, standart, strong)

Jedná sa o klasické pletivá, ktoré dlhé roky patria medzi najpoužívanejší typ oplotenia. Pletivo je vyrobené preplietaním drôtu, kde vzniká kosoštvorec. Drôt je rôznych hrúbok - čím hrubší drôt, tým kvalitnejšie pletivo. V našej ponuke nenájdete u poplastovaných pletív oko väčššie ako 55mm a hrúbka drôtu je u nás minimálne 2,5mm s bužírkou (1,65 drôt). U pozinkovaných pletív sme stavili na kvalitu a vyrábame len pletivá s drôtom minimálne 2,2mm. Je možnosť si dať vyrobiť pletivo s drôtom 2,4mm alebo 3,00mm na zákazku. Pozinkované pletivo je pevnejšie, poplastované má dlhšiu životnosť. Ak nemáte (príp. váš sused) psa, tento typ vrelo doporučujeme. Všetky nami dodávané pletivá sú slovenského pôvodu. K pletivám je nutné použiť napínací drôt. K pletivám sa používajú stĺpiky Nex a Znex podľa zvoleného typu oplotenia.

K štvorhranným pletivám sú vhodné bránky a brány Ideál.

 

Plotové panely (vega, apollo, classic, gama 2D)

Plotové panely sú pevné plotové dielce o šírke 250cm a výške od 63cm až po 243cm. Plotové panely sú vyrobené z pevnejších drôtov o priemere 3 mm až 6 mm. Rrozdeľujú sa svojou konštrukciou na plotové panely s prelisom (stretnete sa aj z názvom 3D, vypuklé) alebo bez prelisu (nazývame 2D, rovné). Výroba týchto plotových panelov je na špeciálnom CNC stroji, kde nie je možné vyrobiť inú dĺžku ako 250cm. Výroba našich plotových panelov je v najdokonalejšom výrobnom závode v Európe, kde od spracovania drôtu až po finálny produkt neprejde viac ako 24 hodín. Tento výrobný proces zaisťuje, že plotové panely máju niekoľko násobne vyššiu životnosť. Neprichádza k skorodovaniu drôtu a drôt je pozinkovaný takzvane za čerstva. Všetky naše plotové panely sú pozinkované, pri úprave pozink +pvc aj poplastované.

U nás sa nestretnete s tým, že by plotový panel mal menšiu hrúbku drôtu ako je uvedené. Niektorí predajcovia kvôli získaniu lepšej ceny pracujú s odchýlkami a ich plotové dielce sú až o 15% z tenších drôtov ako uvádzajú pri produkte. Toto veľa zákazníkov nerieši, ale je to podstatná hodnota a zákazník by mal vždy dostať to, čo mu bolo prezentované. Pri uvádzanej hrúbke drôtu 5mm býva častokrát skutočná hrúbka dodaného plotové dielca konkurenciou 4,7 mm (výrobca im dodá na sklad 4,7 mm panel a predajca vám ho predáva ako 5 mm)! Ďalším trikom predajcov je, že plotový panel nie je pred poplastovaným pozinkovaný. Takýto produkt má asi len jednu výhodu, že chyba sa prejaví ešte v reklamačnom období, kedy je možné to zreklamovať u predajcu. Aj keď v dnešnej dobe sa stretávame s tým, že niektoré konkurenčné firmy menia svoje s.r.o.-čky ako niekto ponožky.

K plotovým panelom Vega, Apollo je možnosť použiť stĺpik Nex, Tangel, príp. Nylofor. Čím drahší stĺpik, tým pevnejší plot. K plotovým panelom Classic a Gama 2D doporučujeme stĺpik Tangel, príp. Nylofor. Je množstvo typov úchytov a každý zákazník preferuje iný druh. Je na zvážení z hľadiska estetiky, ktorý typ úchytky si vyberiete. Osobne doporučujeme umelohmotné úchyty, ktoré sú rokmi overené. Pri týchto úchytoch je panel pri stĺpiku spojený. Zvyšuje sa tým pevnosť celého oplotenia. Pri osádzaní plotových panelov je dôležité dodržať  osovú rozteč stĺpikov. Pri umelohmotných úchytkách je osová vzdialenosť 253cm a pri metalových úchytoch je to 258cm (stred a stred stĺpika). +- 1cm.

K plotovým panelom Vega je možnosť použiť bránky Economy alebo Solid.

K plotovým panelom Apollo je možnosť použiť bránky Economy, Solid alebo kvalitnejšie Modest.

K plotovým panelom Classic doporučujeme použiť bránky a brány kvalitnejšie Modest (posuvné brány PI95 s výplňou Classic alebo jokel).

K plotovým panelom Gama 2D doporučujeme použiť bránky a brány najkvalitnejšie na trhu Gardia (posuvné brány PI 95 s výplňou Gama 2D alebo jokel).

 

Mobilné oplotenie (používa sa aj výraz prenosné, dočasné, festivalové)

Mobilné oplotenie je pozinkovaný plotový diel o výške 200cm a šírke 345cm. Výplň tvoria zvárané drôty s okom 100x300mm. Oplotenie je vhodné ako dočasné, kde sa nemusí robiť žiaden základ. Mobilný dielec sa nasúva do pätiek, ktoré sú voľne položené na zemi. Spojenie dvoch dielcov je so spojkami. Ak zákazník uvažuje nad reklamou umiestnenou na oplotení, treba toto oplotenie vyzperovať podperami k mobilnému oploteniu. Pätky odporúčame plastové. Takéto pätky majú oproti betónovým niekoľko násobne väčšiu životnosť a pri prenose nehrozí poškodenie. K mobilnému oploteniu existuje množstvo komponentov, kde dokúpením pántu a kolieska si jednoducho mobilný dielec upravíte a vytvoríte tak bránu až do šírky 700cm. V ponuke máme taktiež aj jednokrídlové bránky pre peších. V prípade záujmu o prenájom nás kontaktujte. Požičiavame mobilné oplotenia od 10ks a len do 100km od Trnavy.

Mobilné oplotenie je ideálne ako:

  • oplotenie staveniska (ak zákon ukladá povinnosť oplotiť stavenisko tento typ oplotenia je vhodný),
  • oplotenie na festivaly, koncerty,
  • plotenie výstavby domu a pod.

mutfak dekorasyonu instagram resim indir