Rozdelenia oplotení a opis

Pulibkované: 2017-02-08 11:40:25
Kategórie: Blog

Pri výbere oplotenia je dôležitý aspekt jeho správny výber v tomto blogu vám prinášame prehľadné rozdelenie a spôsoby použitia podľa potreby + naše postrehy.

 

Lesnícke pletivo (používa sa aj výraz uzlové pletivo)

Tento typ pletiva je vhodný na oplotenie väčších pozemkov využitie je najmä v lesníctve na ohradenie zveri. Toto pletivo je svojou cenou najlacnejšie aké sa vyrába je možnosť využita aj ako dočasného oplotenia. K tomuto pletivu sú vhodné drevenné kôly pletivo sa prichytáva k dreveným kôlom so skobami. Spájanie pletiva je pomocou napínacích strojčekov. Napínací drôt nie je potrebné dávať k tomuto typu oplotenia.

 

Zvárané pletiva v rolke (pantanet essential, light, heavy plus, heavy super, heavy strong)

Pletivo je konštrukčne riešené pozváraným drôtom kde vznikne tvar obdĺžnikový (pantanet) alebo štvorcový (heavy). Pletivo je následne pozinkované a poplastované. Nami ponúkane pletiva majú rôznu hrúbku drôtu (u nás je vždy  hrúbka vodorovného a zvislého drôtu rovnaká!) a rôzne rozmery ôk. Tento typ oplotenia je primárne vhodný k rodinným domom na záhrady. Menšie výšky na predzáhradky. Pletiva radu Heavy (drôt 2,5mm a viac) sú vhodné ako oplotenie ku psom kde nehrozí že vám pes plot rozpletie. Po skúsenosti je možné pletivo prichytiť už na existujúce štvorhranne pletiva kde sa pes pustil do ničenia štvorhranného pletiva. Týmto si spevníte už existujúce oplotenie a pes nedostane šancu utiecť. Tento typ pletiva nie je vhodný spolu s tieniacou sieťou. V žiadnom prípade nedoporučujeme dávať na tento typ oplotenia Tieniace siete. Pletivo je možné prichytiť aj ku klasickým stĺpikom Nex 48mm alebo estetickejšie riešenie je k stĺpikom clip. Pužitie napínacieho drôtu spevní pletivo. Nie je nutné ho dávať ale ak sa rozhodnete nebude to na škodu. Pletivo sa napína postupným pretláčaným (krepovanie) vodorovného drôtu. Cca na každých 50cm urobiť pretlačenie od vrchu po spodok. (nutnosť zapožičania si klieští zdarma - kliešte krepovacie). Prichytenie pletiva k stĺpikom Nex je viazacím drôtom – Doporučujeme drôt minimálne 2 alebo 2,6 mm. Prichytenie pletiva k stĺpikom Clip je pomocou svoriek becaclip (nutnosť zapožičania si klieští zdarma - kliešte Becaclip).

K pletivám  zváraným sú vhodné bránky a brány Economy a Solid

Štvorhranné pletivá (ideál, klasik, standart, strong)

Jedná sa o klasické pletivá ktoré dlhé roky patria medzi najpoužívanejší typ oplotenia. Pletivo je vyrobené preplietaným drôtu kde vzniká kosoštvorec. Drôt je rôznych hrúbok čím hrubší drôt tým kvalitnejšie pletivo. V našej ponuke nenájdete u poplastovaných pletív oko väčššie ako 55mm a hrúbka drôtu je u nás minimálne 2,5mm s bužírkou (1,65 drôt) U pozinkovaných pletív sme stavili na kvalitu a vyrábame len pletivá s drôtom minimálne 2,2mm. Je možnosť na zákazku si dať vyrobiť pletivo s drôtom 2,4mm alebo 3,00mm. Pletivo Pozinkované je pevnejšie ako poplastované. Pletivo poplastované má zase dlhšiu životnosť ak neplánujete alebo sused nemá psa tento typ vrelo doporučujeme. Všetky nami dodávané pletivá sú slovenského pôvodu. K pletivám je nutnosť použiť napínací drôt. K pletivám sa používajú stĺpiky Nex a Znex podľa zvoleného typu oplotenia.

K pletivám štvorhranným sú vhodné bránky a brány Ideál.

 

Plotové panely (vega, apollo, classic, gama 2D)

Plotové panely sú pevné plotové dielce o šírke 250cm. A výške od 63cm až po 243cm. Plotové panely sú vyrobené z pevnejších drôtov o priemere 3 mm až 6 mm. Plotové panely sa rozdeľujú svojou konštrukciou na plotové panely s prelisom (stretnete sa aj z názvom 3D, vypuklé) alebo bez prelisu (nazývame 2D, rovné). Výroba týchto plotových panelov je na špeciálnom CNC stroji kde nie je možné vyrobiť inú dĺžku ako 250cm. Výroba našich plotových panelov je v najdokonalejšom výrobnom závode v Európe kde od spracovania drôtu až po finálny produkt neprejde viac ako 24 hodín. Tento výrobný proces zaisťuje že plotové panely máju niekoľko násobne vyššiu životnosť. Neprichádza k skorodovaniu drôtu a drôt je pozinkovaný takzvane za čerstva. Všetky naše plotové panely sú pozinkované pri úprave pozink +pvc aj poplastované. U nás sa nestretnete že by plotový panel mal menšiu hrúbku drôtu ako je uvedené. Stretávame sa kvôli získaniu lepšej ceny predajcovia pracujú s odchýlkami a plotové dielce sú až o 15% z tenších drôtov ako uvádzajú pri produkte. Toto veľa zákazníkov nerieši ale je to podstatná hodnota a zákazník by mal vždy dostať to čo mu bolo prezentované. Pri hrúbke drôtu 5mm skutočná hrúbka dodaného plotové dielca konkurenciou býva mnohokrát 4,7 mm(výrobca im dodá na sklad 4,7 mm panel predajca už vám to predáva ako 5 mm)! Ďalším trikom predajcov je že plotový panel nie je pred poplastovaným pozinkovaný. Takýto produkt má asi len jednu výhodu že chyba sa prejaví ešte v reklamačnom období kde je možné to zreklamovať u predajcu. Aj keď v dnešnej dobe sa stretávame že niektoré konkurenčné firmy menia svoje s.r.o.-čky ako niekto ponožky. K plotovým panelom vega, apollo možnosť použiť stĺpik Nex, Tangel poprípade Nylofor čím drahší stĺpik tým pevnejší plot. K plotovým panelom Classic a Gama 2D doporučujeme stĺpik Tangel poprípade Nylofor. Je množstvo typov úchytov a každý zákazník preferuje iný druh a je na zvážení z hľadiska estetiky ktorý typ úchytky si vyberiete. Osobne doporučujeme umelohmotné úchyty ktoré sú rokmi overené a pri týchto úchytoch je panel pri stĺpiku spojený. Zvyšuje sa tým pevnosť celého oplotenia. Pri osádzaní plotových panelov je dôležité dodržať  osovú rozteč stĺpikov. Pri umelohmotných úchytkách je osová vzdialenosť 253cm a pri metalových úchytoch je to 258cm stred a stred stĺpika. +- 1cm.

K plotovým panelom Vega  je možnosť použiť bránky Economy, Solid

K plotovým panelom Apollo  je možnosť použiť bránky Economy, Solid alebo kvalitnejšie Modest

K plotovým panelom Classic  doporučujeme použiť bránky a brány kvalitnejšie Modest (posuvné brány PI95 výplň Classic alebo jokel)

K plotovým panelom Gama 2D  doporučujeme použiť bránky a brány najkvalitnejšie na trhu Gardia (posuvné brány PI 95 výplň Gama 2D alebo jokel)

 

Mobilné oplotenie (používa sa aj výraz: prenosné, dočasné, festivalové)

Mobilné oplotenie je plotový diel pozinkovaný o výške 200cm a šírke 345cm. Výplň tvoria zvárané drôty s okom 100x300mm. Oplotenie je vhodné ako dočasné kde sa nemusí robiť žiaden základ. Mobilný dielec sa nasúva do pätiek ktoré sú voľne položené na zemi. Spojenie dvoch dielcov je so spojkami. Ak uvažuje zákazník nad reklamou na oplotenie treba toto oplotenie vyzperovať nato slúžia podpery k mobilnému oploteniu. Doporučujeme ak zvažujete kúpu k mobilnému oploteniu kúpiť plastové pätky. Takéto pätky majú niekoľko násobne väčšiu životnosť a pri prenose nehrozí poškodenie ako to býva pri betónových pätkách. K mobilnému oploteniu je množstvo komponentov kde dokúpeným pántu a kolieska si jednoducho mobilný dielec upravíte a získate tak bránu až do šírky 700cm. V ponuke taktiež aj jednokrídlová bránka pre peších. V prípade záujmu o prenájom nás kontaktujte. Požičiavame mobilné oplotenia od 10ks a len do 100km od Trnavy.

Využitie tohto typu plotu je: oplotenie staveniska (ak zákon ukladá povinnosť oplotiť stavenisko tento typ oplotenia je vhodný), oplotenie na festivaly koncerty. Oplotenie výstavby domu.

 

 

mutfak dekorasyonu instagram resim indir