Ako spoznať kvalitný plot

Pulibkované: 2017-02-08 11:42:04
Kategórie: Blog

Nižšie sú uvedené niektoré praktické tipy, ktoré vám pomôžu pri výbere kvalitného plotu.

Pri rozhodovaní o kúpe plotu by ste sa mali riadiť nie len cenou ale aj jeho kvalitou.Je veľmi dôležité, aby uvedené parametre systému plotu boli vždy uvedené a dodržané pri dodaní alebo kúpe.

Venujte osobitnú pozornosť pri rozhodovaní sa:

Hrúbke drôtu a veľkosti ôk pri štvorhranných pletivách čím menšie oko a silnejší drôt tým kvalitnejšie pletivo.

Kvalite zvaru pri zváraných pletivách

Pri plotových paneloch sa stretávame s nekvalitnou povrchovou úpravou konkurenčných výrobkov. Na úkor ceny a následne kvality plotový panel nie je pozinkovaný a následne poplastovaný ale je len poplastovaný. Toto je ťažké zistiť na prvý pohlaď. Životnosť takéhoto výrobku je rádovo niekoľko mesiacov.

Hrúbke steny a priemeru pri stĺpikoch čím väčší priemer a silnejšia stena stĺpika tým kvalitnejšie stĺpik (veľa firiem tento údaj vôbec neuvádza). Stĺpiky priemeru 38 mm vôbec nedoporučujeme jedine ako kolík ku rajčinám určite nie na pletivo. Minimálna úspora nákladov na oplotenie

 (veľa firiem tento údaj vôbec neuvádza)

Pri bránkach s plotovými panelmi doporučujeme aby minimálny priemer stĺpikov bol 80x80mm. Plotové panely majú svoju hmotnosť a stĺpik by mal byť solídny.

Pri betónových doskách treba dať pozor aby neboli vyrobené niekde v stodole ale boli riadne certifikované a mali čo najmenšiu nasiakavosť. Nevzniká vypraskaniu betónu počas zimy a následnej deštrukcii.

Pri tieniacich sieťach sa neriadiť len predajcom napísaný údaj tienivosť (XY%) vždy si overiť aj gramáž a porovnať túto hodnotu pri kúpe. Tienivosť je mnoho krát subjektívny údaj predajcov. To čo je u nás 80% sieť je u druhých 90 % tienivosť.

Každý jeden poplastovaný  komponent plotu by mal byť pozinkovaný  a až následne poplastovaný ! 

mutfak dekorasyonu instagram resim indir