Ako spoznať kvalitný plot

Pulibkované: 2017-02-08 11:42:04
Kategórie: Blog

Nižšie sú uvedené niektoré praktické tipy, ktoré vám pomôžu pri výbere kvalitného plotu.

Pri rozhodovaní o kúpe plotu by ste sa mali riadiť nie len cenou, ale aj jeho kvalitou. Je veľmi dôležité, aby uvedené parametre systému plotu boli vždy uvedené a dodržané. Tieto údaje odporúčame si aj reálne overovať.

Venujte osobitnú pozornosť:

  • Hrúbke drôtu a veľkosti ôk pri štvorhranných pletivách - čím menšie oko a silnejší drôt, tým kvalitnejšie pletivo.
  • Kvalite zvaru pri zváraných pletivách.
  • Pri plotových paneloch sa stretávame s nekvalitnou povrchovou úpravou konkurenčných výrobkov. Na úkor ceny a následne kvality plotový panel nie je pozinkovaný a následne poplastovaný, ale je len poplastovaný. Toto je ťažké zistiť na prvý pohlaď. Životnosť takéhoto výrobku je rádovo niekoľko mesiacov.
  • Hrúbke steny a priemeru pri stĺpikoch - čím väčší priemer a silnejšia stena stĺpika, tým kvalitnejšie stĺpik (veľa firiem tento údaj vôbec neuvádza). Stĺpiky priemeru 38 mm vôbec nedoporučujeme - minimálna úspora nákladov na oplotenie.
  • Pri bránkach s plotovými panelmi doporučujeme aby minimálny priemer stĺpikov bol 80x80mm. Plotové panely majú svoju hmotnosť a stĺpik by mal byť solídny.
  • Pri betónových doskách treba dať pozor aby neboli vyrobené niekde v stodole ale boli riadne certifikované a mali čo najmenšiu nasiakavosť. Nevzniká vypraskaniu betónu počas zimy a následnej deštrukcii.
  • Pri tieniacich sieťach sa neriadiť len predajcom napísaný údaj tienivosť (XY%), ale vždy si overiť aj gramáž a porovnať túto hodnotu pri kúpe. Tienivosť je mnoho krát subjektívny údaj predajcov. To čo je u nás 80% sieť je u niektorých predajcoch 90 % tienivosť.

Každý jeden poplastovaný komponent plotu by mal byť pozinkovaný a až následne poplastovaný ! 

mutfak dekorasyonu instagram resim indir